Opis ogólny

Zasilanie przyczep campingowych, camperów

Posiadając przyczepę campingową lub campera zachodzi potrzeba zasilanie różnych urządzeń na napięcie 12V i 230V. Zasilanie musi być dostępne w każdych warunkach, zarówno na polach namiotowych wyposażonych w instalacje 230V jak poza nimi.

Firma C-system oferuje gotowe rozwiązania problemu zasilania w warunkach mobilnych, zapewniając energie w każdej sytuacji. Cały system powinien składać się z:

  • dodatkowego akumulatora do zasilania odbiorników w przyczepie. Akumulatory żelowe.
  • izolatora akumulatorów aby ładować dodatkowy akumulator podczas jazdy i nie dopuścić do rozładowania akumulatora w samochodzie podczas postoju. Więcej informacji.
  • Zastosowanie przetwornicy napięcia 12V – 230V do zasilania odbiorników 230V (laptopa, TV, ładowarek do telefonów itp.). Więcej informacji.
  • przełącznika przetwornica – sieć który, będzie automatycznie przełączał pomiędzy zasilaniem z sieci a przetwornicą w zależności czy znajdujemy się na polu kempingowym z dostępem do 230V czy poza nim. Więcej informacji.
  • ładowarki – prostownika który naładuje dodatkowy akumulator i zapewni zasilanie odbiorników 12V (oświetlenie itp.) w miejscu gdzie jest dostępne 230V. Więcej informacji.
  • regulator ładowania i paneli solarnych ładujących akumulator w słoneczne dni. Więcej informacji.

Można zrezygnować z niektórych modułów w zależności od potrzeb. Jeśli nie przewidujemy korzystania z paneli słonecznych, przetwornicy lub innego modułu można go pominąć.

Przykładowy schemat instalacji elektrycznej w przyczepie kempingowej

Aby uprościć instalacja można zastosować system zasilania awaryjnego z serii ZA który zawiera w sobie: przetwornica 12V – 230V, ładowarka – prostownik i przełącznik przetwornica sieć. Więcej informacje w dziale zasilanie awaryjne.

Schemat instalacji z zasilaczem ZA10